Domowa pielęgnacja

Maseczka do cery zanieczyszczonej

Węgiel aktywny (węgiel leczniczy) występuje w postaci czarnych tabletek. Wytwarzany z miazgi drzewnej przy temperaturze 900 stopni Celsiusa, w kolejnych fazach aktywowany za pomocą pary wodnej lub mocnych kwasów by zwiększyć jego absorpcję.

Czy wiesz, że Hipokrates polecał aplikować węgiel aktywny na rany przyspieszając gojenie i zapobieganiu powstawania nieprzyjemnego zapachu z nich.

Węgiel leczniczy stosowany jest gównie przy biegunkach gdyż posiadana właściwości wiążące substancje takie jak bakterie, toksyny, a następnie wydala z organizmu.

Znalazł zastosowanie w kosmetyce, znajdziemy go w preparatach na cerę trądzikową, przetłuszczające się włosy czy łupież.

Składniki:

  • 2-3 tabletki węgla aktywnego
  • 1 łyżka jogurtu

Sposób przygotowania:

Do łyżki jogurtu dodajemy zgnieciony węgiel aktywny. Zmieszane składniki nakładamy na 15 min po czym zmywamy wodą. Maseczka nałożona na skórę absorbuje sebum, działa oczyszczająco.

Tagi

Monika Wilk-Glodzik

Kosmetolog, prowadząca zajęcia na wydziale kosmetologii, właścicielka salonu kosmetycznego Neogenesis Clinic w Krakowie. Autorka blogów www.zadbanaipiekna.pl i www.monikawilk.pl Szefowa działu uroda portalu www.kobietawkrakowie.pl

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
error: Content is protected !!
Close