Profesjonalne zabiegi

MicroLift – zobacz efekty zabiegu – Lifting igłowy

Lifting igłowy – MicroLift to zabieg, który polega na peelingu igłowym czyli usunięciu powierzchownych martwych komórek naskórka za pomocą igły oraz specjalnym mikronakłuwaniu zmarszczek i blizn potrądzikowych. Zabieg wykonuje się jedną igłą lub specjalnym zestawem igieł umieszczonych w kartridżu. Najczęściej zabieg wykonuje się na twarzy, szyi i dekolcie oraz obszarach ciała, które wymagają ujędrnienia.

Zabieg złuszczenia naskórka jest wykonywany bez znieczulenia a osoba poddawana zabiegowi może odczuwać delikatne „drapanie” oraz niewielki ból. Po zabiegu obserwuje się punktowe krwawienia oraz delikatne zadrapania, objawy miejscowego stanu zapalnego w obrębie opracowywanego obszaru zabiegowego (obrzęk, zaczerwienienie, zwiększona temperatura skóry, ból), które mogą utrzymywać się kilku dni po zabiegu. Liczba zabiegów oraz ich częstotliwość jest ustalana indywidualnie w zależności od wrażliwości skóry oraz oczekiwań klienta.

Wykorzystywana w zabiegu igła wywołuje bodziec fizyczny czyli drapanie i złuszczanie dające sygnał naprawczy. Stymulowane są naturalne mechanizmy odnowy i remodelingu skóry. Dochodzi do zwiększenia syntezy elementów budulcowych takich jak kolagen, elastyna czy kwas hialuronowy. Złuszczenie naskórka oraz punktowe nakłuwanie zmarszczek powoduje miejscowy stan zapalny i proliferację komórek skóry oraz przebudowę tkanek. Wywołany stan zapalny utrzymuje się do 72 godzin, podczas którego aktywują się cytokiny i czynniki wzrostu jako reakcja komórek układu odpornościowego. Dochodzi do migracji płytkowych czynników wzrostu takich jak: EGF, FGF, IGF, VEGF, KGF, NGF, laktoferyny czy l–argininy. Następuje faza odtwarzania nowych komórek i przebudowy tkanek. Równocześnie dochodzi to angiogenezy czyli tworzenia się nowych naczyń krwionośnych powodując lepsze ukrwienie i dotlenienie tkanek.

MicroLift – wskazania do zabiegu:

 • wiotkość skóry, szara i zmęczona skóra, brak elastyczność
 • zmarszczki
 • blizny potrądzikowe
 • przebarwienia oraz nierówny koloryt

Na zdjęciach efekt po jednym zabiegu:

Skóra po zabiegu Microlift – peeling igłowy:

 • wygładzenie struktury skóry,
 • spłycenie zmarszczek,
 • zmniejszenie przebarwień i wyrównanie kolorytu,
 • rozświetlenie skóry,
 • nawilżenie skóry,
 • zniwelowanie zmian potrądzikowych,
 • zmniejszenie ujść gruczołów łojowych (porów skóry).

To dopiero początek terapii a tu już takie piękne efekty, zapraszam na konsultacje oraz zabiegi szyte na miarę Twoich potrzeb i potrzeb Twojej skóry.

Tagi

Monika Wilk-Glodzik

Kosmetolog, prowadząca zajęcia na wydziale kosmetologii, właścicielka salonu kosmetycznego Neogenesis Clinic w Krakowie. Autorka blogów www.zadbanaipiekna.pl i www.monikawilk.pl Szefowa działu uroda portalu www.kobietawkrakowie.pl

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
error: Content is protected !!
Close