Domowa pielęgnacja

Odżywcza maseczka kawowa

Kawa jest to krzew lub małe drzewo do 6 m  wysokości. Surowcem są nasiona, które zawierają kofeinę, tłuszcze, kwas galusowy i cytrynowy, białko oraz kafeol – olejek aromatyczny (kawowy). Kawa przyspiesza czynność serca, poprawia jego ukrwienie, podnosi ciśnienie tętnicze krwi, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego i powoduje rozpad tłuszczów. Stosowana jest w leczeniu cellulitu, modelowaniu sylwetki, usuwa toksyny z organizmu, usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, usuwa nadmiar płynów z organizmu.

Składniki:

  • Fusy  kawowe –  napar z dwóch łyżeczek kawy
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 łyżeczka otrębów pszennych
  • 2 łyżeczki mleka
  • Ręcznik papierowy

Sposób przygotowania:

Fusy kawowe, miód i otręby mieszamy tak by składniki się połączyły. Gotową maseczkę nakładamy na oczyszczoną wcześniej skórę twarzy. Listek ręcznika papierowego namaczamy w mleku i nakładamy go na maseczkę. Zmywamy po 10-15 minutach. Na skórze odczuwamy gładkość i odżywienie.

 

Tagi

Monika Wilk

Jestem kosmetologiem i właścicielką gabinetu Twoje mini spa. To wyjątkowe miejsce, w którym dzięki autorskim, indywidualnie dobieranym terapiom i procedurom kosmetycznym nie tylko poprawię stan Twojej skóry, ale podniosę też Twoją pewność siebie. Gdy nie ma mnie w gabinecie, znajdziesz mnie na jednej z krakowskich uczelni, gdzie dzielę się swoją wiedzą z moimi studentkami. Odwiedź mnie i ciesz się piękną i zdrową skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warto przeczytać