Domowa pielęgnacja

Odżywcza maseczka kawowa

Kawa jest to krzew lub małe drzewo do 6 m  wysokości. Surowcem są nasiona, które zawierają kofeinę, tłuszcze, kwas galusowy i cytrynowy, białko oraz kafeol – olejek aromatyczny (kawowy). Kawa przyspiesza czynność serca, poprawia jego ukrwienie, podnosi ciśnienie tętnicze krwi, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego i powoduje rozpad tłuszczów. Stosowana jest w leczeniu cellulitu, modelowaniu sylwetki, usuwa toksyny z organizmu, usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, usuwa nadmiar płynów z organizmu.

Składniki:

  • Fusy  kawowe –  napar z dwóch łyżeczek kawy
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 łyżeczka otrębów pszennych
  • 2 łyżeczki mleka
  • Ręcznik papierowy

Sposób przygotowania:

Fusy kawowe, miód i otręby mieszamy tak by składniki się połączyły. Gotową maseczkę nakładamy na oczyszczoną wcześniej skórę twarzy. Listek ręcznika papierowego namaczamy w mleku i nakładamy go na maseczkę. Zmywamy po 10-15 minutach. Na skórze odczuwamy gładkość i odżywienie.

 

Tagi

Monika Wilk-Glodzik

Kosmetolog, prowadząca zajęcia na wydziale kosmetologii, właścicielka salonu kosmetycznego Neogenesis Clinic w Krakowie. Autorka blogów www.zadbanaipiekna.pl i www.monikawilk.pl Szefowa działu uroda portalu www.kobietawkrakowie.pl

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
error: Content is protected !!
Close