Mezoterapia igłowa Kraków

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wprowadzeniu do głębokich warstw skóry substancji aktywnych, wspomagających biorewitalizację, bioregenerację oraz nawilżenie. Ma on również działanie profilaktyczne w kontekście zmarszczek, wiotkości skóry czy problemu wypadania włosów. Jego skutkiem jest redukcja zmarszczek i niedoskonałości, co przekłada się na widoczną poprawę kondycji skóry. Mezoterapia igłowa znajduje zastosowanie w takich obszarach jak: twarz, szyja, dekolt, ręce, brzuch, uda, pośladki czy skóra owłosiona głowy. Najczęstsze cele zabiegu to ujędrnienie skóry, działanie przeciwstarzeniowe, hamowanie wypadania włosów, walka z cellulitem oraz redukcja rozstępów.

Aby uzyskać optymalne rezultaty, zalecane jest przeprowadzenie serii 4-6 zabiegów w odstępach 1-4 tygodni – wybór zależy od rodzaju użytego preparatu. Decyzję o odpowiedniej kuracji oraz dobór preparatu, kosmetolog podejmuje w oparciu o potrzeby skóry oraz oczekiwania klienta podczas konsultacji.

W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, który można zminimalizować poprzez zastosowanie znieczulenia miejscowego. Po zabiegu typowa reakcja skóry to rumień i obrzęk. Mogą też pojawić się drobne krwiaki, zwłaszcza u osób przyjmujących leki przeciwkrzepliwe lub posiadających cienką i delikatną cerę.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

 • Alergia na składniki stosowanego preparatu,
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Stany zapalne skóry (np. opryszczka),
 • Choroby nowotworowe,
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Zalecenia po zabiegu

 • Unikać masaży oraz ekspozycji na słońce,
 • Nie korzystać z sauny i solarium,
 • Stosować delikatne ręczniki,
 • Wstrzymać się od spożywania alkoholu,
 • Unikać peelingów i makijażu,
 • Aplikować kremy z filtrem SPF 30 lub SPF 50.

Mezoterapia skóry głowy – wypadanie włosów

Wypadanie włosów, osłabienie ich struktury czy łysienie są częstymi powodami wyboru mezoterapii igłowej dla skóry głowy. Zabieg ten, polegający na podawaniu składników mineralnych i witamin, znacząco poprawia odżywienie włosów, hamuje ich wypadanie i może wspomagać odrost. Wskazania do tego zabiegu obejmują m.in. wypadanie włosów spowodowane złym odżywianiem, problemami z krążeniem, zmianami hormonalnymi czy różnymi formami łysienia.

Jeśli marzysz o zdrowej i promiennej cerze, pragniesz pożegnać się z bliznami, trądzikiem lub jedynie pragniesz odświeżyć swój wygląd, jestem tu, by Ci pomóc. Zachęcam do nawiązania kontaktu i umówienia się na wizytę.

Do Twojej dyspozycji jest numer telefonu +48 604 299 029. Mój gabinet Neogenesis Clinic mieści się przy ul. Henryka Pachońskiego 7A/87 w Krakowie.

Preferujesz rezerwacje online? Zapraszam do korzystania z platformy Booksy. Zadbajmy razem o Twoją cerę!

Back to top button
error: Content is protected !!
Close